صرافی بایننس (Binance) اتریوم های به سرقت رفته از صرافی Unbit را مسدود کرد
بایننس (Binance) اتریوم (ETH) های به سرقت رفته از صرافی Upbit را مسدود کرد

بایننس (Binance) اتریوم (ETH) های به سرقت رفته از صرافی Upbit را مسدود کرد

بایننس (Binance) پس از اینکه متوجه معامله ای مشکوک در معاملات ارز اتریوم (ETH) و مرتبط با اتریوم های به سرقت رفته از صرافی Upbit در سال ۲۰۱۹ شد بلافاصله اقدام به مسدود سازی این دارایی ها نمود.

آدرس کیف پول مرتبط با هک ۵۰ میلیون دلاری صرافی کره ای Upbit مقادیری از اتریوم های دزدیده شده را به صرافی بایننس (Binance) انتقال داده بود.

بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیا بلافاصله این دارایی های اتریوم (ETH) را در پلتفرم خود مسدود نموده و تحقیقات گسترده ای را در این خصوص آغاز کرد.

در تاریخ ۱۳ می ۲۰۲۰ ، وال آلرت (Whale Alert) تویتی منتشر کرد که نشان می داد تراکنشی به مبلغ ۱۳۷ واحد اتریوم (ETH) معادل حدودا ۲۸۰۰۰ دلار از دارایی های صرافی هک شده Upbit به صرافی Binance منتقل شده است.

بر اساس جزئیات این تراکنش ، انتقال مذکور در ساعت ۱۲ شب انجام شده بود.

ژانگ پنگ ژائو یا CZ چه کرد؟

در کمتر از یک ساعت پس از تائید شدن تراکنش ، ژانگ پنگ ژائو یا CZ مدیرعامل صرافی بایننس وارد رشته تویت مرتبط با این سرقت شد و اعلام کرد مبالغ مربوط به این تراکنش در صرافی بایننس مسدود شده است.

همچنین ژائو اعلام کرد Binance و Upbit تحقیقات گسترده ای در خصوص این تراکنش با صرافی Upbit‌ به صورت مشترک انجام خواهند داد.این تحقیقات همچنان ادامه دارد…

شایان ذکر است پس از اینکه در سال ۲۰۱۹ صرافی Upbit‌ مورد حمله هکر ها قرار گرفت و حدودا ۵۰ میلیون دلار از دارایی های کیف پول اتریوم خود را از دست داد اقدامات گسترده ای در جهت جلوگیری از رویدادهای مشابه در آینده انجام داد و به طور کامل تکنولوژی انتقال دارایی های دیجیتال و همچنین پلتفرم معاملاتی خود را متحول نمود.

منبع (Source) : کوین تلگراف (Cointelegraph)

جهت پیگیری این موضوع می توانید از هشتگ های زیر استفاده نمایید : بایننسbinanceupbitسرقتاتریومETHوال آلرتWhaleAlertژانگ پنگ ژائوCZ