چرا باید کیف پول ارز دیجیتال داشته باشیم؟
چرا باید کیف پول ارز دیجیتال داشته باشیم؟

چرا باید کیف پول ارز دیجیتال داشته باشیم؟

شاید در حال حاظر اجباری برای استفاده از کیف پول ارز دیجیتال نداشته باشیم. اما تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است و ما انسان ها خواسته یا ناخواسته سوار بر امواج خروشان تکنولوژی در حال حرکت هستیم. اگر فقط به ۱۰ الی ۱۵ سال قبل نگاه کنیم متوجه می شویم که سبک زندگی ما به عنوان انسان در جنبه های مختلف, دچار تغییرات اساسی و بنیادی شده که دلیل عمده این تغییرات سیر پیشرفت تکنولوژی است. از سبک خرید در اقلام ضروری خانه گرفته تا سبک خرید کالاهای لوکس، سبک استفاده از سرویس های حمل و نقل گرفته تا سبک ارتباطات ما انسان ها با یکدیگر, از گذشته تا به امروز هیچ شباهتی وجود ندارد. پس دور از ذهن نیست که احتمال بدهیم این تغییرات اساسی در نظام مالی جهانی نیز رخ دهد, و سیستم های مالی جدیدی جایگزین سیستم مالی سنتی شود. اتفاقی که احتمالا در آینده نه چندان دور برای اکثر ملت ها و دولت ها رخ خواهد داد.

تفاوت سیستم مالی سنتی و مدرن

در سیستم مالی فعلی، ما انسان ها در هر کجای دنیا برای نگهداری دارایی های مان از سیستم بانکی استفاده کنیم و سعی می کنیم همیشه مقداری اسکناس و پول نقد همراه خود داشته باشیم. اما اگر روزی برسد که دیگر نتوانیم اسکناس یا پول نقد همراه خود داشته باشیم جایگزین کیف پول فعلی ما که اسکناس های ما درون آن قرار دارد چه خواهد بود؟ همانطور که پول های کاغذی ، سکه ها و اسکناس های رایج امروزی به مرور زمان تبدیل به پول های دیجیتالی می شوند، کیف پول های سنتی هم دچار تغییر شده و به کیف پول های دیجیتالی تبدیل می شوند و ما مجبور خواهیم شد برای نگهداری دارایی های دیجیتال یا همان ارزهای دیجیتال خود از کیف پول های ارز دیجیتال استفاده کنیم. البته کاربرد کیف پول ارز دیجیتال بسیار گسترده است و محدود به این دلیل خاص نمی شود. در پست های آینده بلاگ ولت باز راجع به انواع کاربردهای کیف پول ارز دیجیتال صحبت خواهیم کرد.

در زمان نگارش این پست کشور چین به تازگی از ارز دیجیتال خود یوان دیجیتال رونمایی کرده و مردم چین استفاده از این ارز دیجیتال را آغاز نموده اند. همچنین بسیاری از کشورها از جمله کانادا و سنگاپور تیم هایی را مسئول ایجاد زیرساخت های تبدیل واحدهای پولی کشور خود به ارز دیجیتال ملی کرده اند.

انواع کیف پول ارز دیجیتال

قطعا دیر یا زود همه انسان ها ناچار خواهند شد برای نگهداری دارایی های دیجیتال خود از کیف پول های ارز دیجیتال استفاده کنند. این کیف پول ها انواع مختلفی دارند :

  • کیف پول های کاغذی
  • کیف پول های نرم افزاری
  • کیف پول های تحت وب
  • کیف پول های سخت افزاری

نحوه انتخاب کیف پول مناسب

اگر میزان دارایی های دیجیتال ما محدود باشد، به راحتی از هر کدام از انواع کیف پول های ارز دیجیتال می توان استفاده کرد، اما اگر میزان این نوع دارایی ها از حد اندکی فراتر برود آن زمان برای حفظ امنیت دارایی های دیجیتال خود چه باید بکنیم؟ تنها راهی که در حال حاظر برای حفظ امنیت ارزهای دیجیتال وجود دارد استفاده از کیف پول های سخت افزاری است که حداکثر امنیت و اطمینان را به ما ارائه می کنند.

اگر برای نگهداری دارایی های دیجیتال خود تصمیم به تهیه یک کیف پول سخت افزاری بگیرید; متوجه خواهید شد که انتخاب های زیادی در دسترس شما وجود دارد.

هر کدام از این کیف پول های سخت افزاری مزایا ، معایب و کاربردهای خاص خود را دارند.

لذا اگر شما به این مزایا و معایب آشنا نباشید; احتمالا انتخاب کیف پول سخت افزاری مناسب برایتان سخت خواهد بود.

یکی از خدمات مجموعه ولت باز ارائه مشاوره جهت انتخاب کیف پول سخت افزاری مناسب می باشد که می توانید از طریق این لینک درخواست خود را برای دریافت مشاوره رایگان ثبت نمایید. همچنین جهت مشاهده انواع کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار می توانید از این لینک استفاده نمایید